خانه / برنامه سفرهای سال 98 / برنامه 9816: 8 تا 10 بهمن 98 – پرنده نگری از تالاب امیرکلایه لاهیجان تا پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر
برنامه 9816: 8 تا 10 بهمن 98 – پرنده نگری از تالاب امیرکلایه لاهیجان تا پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر

برنامه 9816: 8 تا 10 بهمن 98 – پرنده نگری از تالاب امیرکلایه لاهیجان تا پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر

مسئول برنامه: سید محمدرضا آیت اله زاده
رفت: سه شنبه ۸ بهمن ساعت ۱۲ شب از پارک نوشین واقع در فلکه دوم آریاشهر
بازگشت: پنج شنبه ۱۰ بهمن حدود ساعت ۱۱ شب به تهران، پارک نوشین
نکته: روز چهارشنبه ۹ بهمن تعطیل رسمی می باشد.
وسیله سفر: میدل باس
تعداد همسفران: ۳۱
اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام کنند و از اعضای فعال کانون باشند، ثبت نام افراد جدید (اولین سفر با کانون) مشروط تلقی شده و چنانچه پس از پایان مهلت ثبت نام ظرفیت موجود باشد، به لیست اضافه می شوند.
هدف سفر: پرنده نگری ( Bird Watching) به همراه راهنمای مجرب محلی، آشنایی با طبیعت بی نظیر تالاب امیرکَلایه، پارک ملی بوجاق، ساحل سفیدرود، بازدید از پل چوبی کیاشهر، اقامت در اقامتگاه بومگردی که به سبک خانه های قدیمی منطقه ساخته شده
درجه بندی سفر: این برنامه جزء سفرهای طبیعت گردی، شهرگردی همراه با پیاده روی سبک محسوب می شود.
*** لطفاً از توانایی جسمانی خود حتماً آگاه باشید و با آمادگی کافی در برنامه حضور پیدا کنید ***
اقامت: یک شب در اقامتگاه بوم گردی قدیم خونه واقع در روستای سالَکده از توابع آستانه اشرفیه
خلاصه سفر:
سه شنبه شب از تهران به سمت بندر کیاشهر حرکت می کنیم و صبحانه را در طی مسیر یا رشت میل کرده سپس به سمت پارک ملی بوجاق برای دیدن گونه هایی مثل : غاز خاکستری ، آنقوت ، فلامینگو ، قوی گنگ و…می رویم در این قسمت حتماً باید لباس همرنگ طبیعت (ترجیحاً با رنگ های سبز تیره، خاکستری یا مشکی)، چکمه ضدآب و دوربین دوچشمی (اختیاری) همراه داشته باشیم و با پیاده روی مختصر به نزدیکی پرنده ها رسیده و با دوربین به مشاهده آنها می پردازیم. بعد از ظهر و پس از صرف ناهار به دیدن پل چوبی کیاشهر می رویم. سپس به اقامتگاه مجهز شده قدیم خانه رفته و با صرف شام و غذای های جذاب گیلانی، به استراحت می پردازیم. پنج شنبه و در آغاز روز دوم، پس از صرف صبحانه در اقامتگاه، با لباس همرنگ طبیعت به سمت تالاب بین المللی و پناهگاه حیات وحش امیرکَلایه_که از طریق جاده کنارگذر کیاشهر به چمخاله به آن می رسیم_برای دیدار گونه های آبزی مانند : خوتکا ، اردک ارده ای ، اردک سرحنایی و پلیکان های خاکستری حرکت می کنیم. بعد از اتمام بازدید و برای صرف ناهار به اقامتگاه برگشته و بعد از ظهر پس از خداحافظی با میزبانمان به سمت لاهیجان می رویم و از استخر و موزه چای آن ( مقبره کاشف السلطنه ) دیدار می کنیم. در انتها با کلی خاطره خوش به سمت تهران بر می گردیم تا قبل از ۱۲ شب پنجشنبه در خانه هایمان باشیم.
( با توجه به شرایط سفر و اتفاق های پیش بینی نشده امکان حذف یا اضافه شدن برنامه ها وجود دارد)
وسایل مورد نیاز:
یک دست لباس گرم مناسب فصلی، چکمه باغبانی (اگر ندارید می توانید از فروشگاه های کفش ملی تهیه کنید یا از دوستانتان  قرض بگیرید) ، دوربین دوچشمی، پانچو ( برای مواجه با باران احتمالی)، عینک آفتایی،کلاه آفتابگیر، کرم ضد آفتاب، بطری آب به میزان مورد نیاز (حتی الامکان غیر پلاستیکی باشد)، لیوان، زیرانداز، صندل یا دمپایی، هدلایت یا چراغ قوه، کیسه زباله بزرگ، کارت ملی، پول نقد و سایر وسایل شخصی مورد نیاز.
خیلی خیلی مهم : به منظور آسیب رساندن کمتر به منطقه و حیات وحش و رعایت مسائل اکوتوریسمی و با توجه به نیاز مبرم به همکاری کلیه همسفران برای بازدید از تالاب و پارک ملی، داشتن لباس همرنگ طبیعت (کرم،سبز،قهوه ای،خاکی،طوسی) و همراه نداشتن رنگ های متضاد، شبرنگ و جیغ الزامی است. در صورت عدم همراه داشتن لباس مناسب از همراهی معذوریم. این برنامه و بازدید از تالاب امیرکلایه و پارک ملی بوجاق نیاز به صدور مجوز از نهادهای ذیربط دارد که خوشبختانه اخذ شده است.
وعده های غذایی: یک وعده ناهار برای روز چهارشنبه، سایر وعده ها به عهده گروه می باشد.
پیش بینی حدودی وضعیت آب و هوایی: حداقل ۱- حداکثر ۷ درجه سانتیگراد، آفتایی، زمان نزدیک شدن به سفر، دقیق تر اعلام خواهد شد.
تخمین هزینه سفر: بین ۲۵۰.۰۰۰ تا ۳۰۰.۰۰۰ هزار تومان (امکان تغییر در هزینه نهایی وجود دارد)
شرایط ثبت نام: مبلغ ۱۰۰.۰۰۰ هزار تومان به شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۱۴۳۳۶۴۱۴۰۱ بانک کشاورزی به نام عطیه امینی واریز کنید و پس از آن مشخصات خود را (نام و نام خانوادگی، کد ملی) همراه با ارسال فیش واریزی از طریق واتسآپ و یا پیامک به ایشان اطلاع دهید (۰۹۳۶۷۲۳۷۷۹۰)
مهلت ثبت نام: تا پایان روز دوشنبه ۳۰ دی
شرایط کنسلی: ثبت نام منوط به واریز پیش پرداخت می باشد و در صورت کنسلی، طبق مقررات سفرهای کانون گردشگران جوان ایران، هزینه کنسلی کسر و لحاظ خواهد شد. همکاری شما در ثبت نام به موقع، تیم برگزاری را در برنامه ریزی دقیق سفر یاری خواهد کرد.
– از آن جاییکه در این سفر با جامعه محلی در ارتباط هستیم ، زیبنده است با احترام به کلیه اعتقادات و سنن با رعایت پوشش مناسب و آداب و رفتار در خورِ یک گروهِ فرهنگی, مروج سفر مسوولانه باشیم. همچنین رعایت کلیه قوانین کانون گردشگران جوان ایران از سوی مسافر در حین اجرای سفر الزامی می باشد.
– برای شرکت و ثبت نام در برنامه مطالعه قوانین سفر کانون گردشگران جوان ایران (اینجا کلیک کنید) و آگاهی کامل از آن ضروری است.
– لطفا چنانچه اولین سفر را با کانون تجربه می کنید و یا تاکنون در سایت ثبت نام نکردید، اینجا ثبت نام کنید.
توجه: طرح کتاب در کوله در این سفر انجام خواهد شد، در ضمن هر کدام از شما اگر طرح یا ایده ای برای پربار شدن سفر و منتفع شدن جامعه میزبان از حضور ما دارد به مسئول برنامه اعلام کند.

دل گرچه در این بادیه بسیار شتافت                   یک موی ندانست و بسی موی شکافت
گرچه ز دلم هزار خورشید بتافت                        آخر به کمال ذره‌ای راه نیافت  (ابوسعید ابوالخیر)

***هر سئوالی در ارتباط با سفر داشتید با محمدرضا آیت اله زاده به شماره ۰۹۱۲۲۹۵۵۱۸۷ تماس بگیرید***


اقامتگاه بومگردی قدیم خونه
پارک ملی بوجاق ( عکس از ماهان مه رو)
پارک ملی بوجاق (عکس از ماهان مه رو)
پارک ملی بوجاق (عکس از ماهان مه رو)

پارک ملی بوجاق (عکس از ماهان مه رو)
تالاب امیرکلایه (عکس از ماهان مه رو)

تالاب امیرکلایه (عکس از ماهان مه رو)
تالاب امیرکلایه (عکس از ماهان مه رو)
سایت پرنده نگری تالاب امیرکلایه (عکس از ماهان مه رو)
عکس هوایی از پل چوبی بندر کیاشهر

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !