خانه / اخبار گردشگری / نمایشگاه عکس آثار تاریخی و گردشگری ایران در ژاپن به نمایش درآمد

نمایشگاه عکس آثار تاریخی و گردشگری ایران در ژاپن به نمایش درآمد

نمایشگاه عکس مربوط به‌آثار تاریخی و گردشگری‌ایران روز سه شنبه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن به نمایش درآمد.

به‌گزارش ایرنا ، دراین نمایشگاه ده‌ها عکس‌از شهرهای مختلف ایران از جمله شیراز، مشهد، اصفهان،کردستان، ارومیه،تبریز و اهواز و در زمینه‌های مختلفی از جمله آثار تاریخی ، فرهنگی و اجتماعی برای بازدید علاقه‌مندان به نمایش درآمده است.

“جواد کاظمی” رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در جریان آغاز بکار این نمایشگاه ، از ایران به عنوان کشوری کهن و دارای تمدن غنی اسلامی و ایرانی یاد کرد.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها را شناساندن فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی عنوان کرد و گفت: سفارت ایران در ژاپن در این زمینه با هنرمندان ژاپنی بخصوص در زمینه سفر آنها به ایران، همکاری‌های لازم را ارایه می‌کند.

سفیر ایران دراین مراسم که با حضور جمعی از استادان و دانشجویان ژاپنی برگزار شد،به تشریح موقعیت اقلیمی، جغرافیایی،فرهنگی، دینی و سیاسی ایران پرداخت.

وی همچنین از ایران و ژاپن به عنوان دو کشور دارای تمدن کهن در دو نقطه آسیا یاد کرد و افزود:برپایی چنین نمایشگاه‌هایی زمینه‌ای برای تبادلات فرهنگی بیشتر میان دو ملت ایران و ژاپن است.

کاظمی از شهروندان ژاپنی علاقه‌مند به فرهنگ و تاریخ کهن ایران، برای سفر به ایران و بازدید از مناطق تاریخی، فرهنگی ایران دعوت کرد.

خانم “آکیکو آمامی” عکاس هنرمند ژاپنی در حاشیه آغاز بکار این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: ایران دارای آثار فرهنگی و تمدنی قوی در بین کشورهای مختلف جهان است.

وی که‌تاکنون برای عکاسی به بیش از ‪ ۶۰‬کشور جهان سفر کرده است، گفت:
برای تهیه عکس از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی‌ایران در طول یک سال،سه بار به ایران سفر کرده و تقریبا از تمامی استان‌های کشورمان بازدید کرده است.

آمامی گفت: ایران دارای ارزشمندترین آثار تاریخی و فرهنگی جهان است که این آثار را می‌توان در تمامی نقاط ایران از جنوب تا شمال و از شرق تا غرب این کشور مشاهده کرد.

وی همچنین برخورد شهروندان ایرانی با وی و دیگر اتباع خارجی را که به ایران سفر کرده بودند، بسیار خوب توصیف کرد.

این نمایشگاه به مدت دو هفته برای بازدید علاقه مندان به ایران و فرهنگ و تمدن ایرانی دایر است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !