خانه / گزارش سفر به سایر کشورها / سال86 / سفر به هوستن – تکزاس

سفر به هوستن – تکزاس

شهر خوبی است برای پول در آوردن شهر بدی است برای زندگی

تکزاس از ایالت های نفتی در آمریکا است و هوستن چهارمین شهر بزرگ امریکادر تکزاس  با چهار میلیون جمعیت است.  شهر تا دلت بخواد بزرگ بود همش هم یک و دو طبقه بغیر از مرکز شهر که آسمان خراش داشت . اتوبان های داخل شهر یزرگ بودن گاهی 12 خطی -6 تا رفت 6 تا برگشت- سرعت هم به 65 مایل در ساعت( 120 کیلو متر در ساعت) میرسید.  ماشین ها %80 نو بودند (سه چهار ساله) مردم هم شیک پوش (معمولا تو امریکای شمالی همچین چیزی دیده نمیشه!) مخصوصا خانم ها تو خیابون انگار همه داشتند میرفتند عروسی البته اصلاً از آرایش خبری نبود فقط لباس های شیک.  حدود %33 جمعیت اسپانیایی زبان هستند چون مکزیک جنوب هوستن است البته از کشور های دیگر جنوب امریکا هم بودند که اسپانیایی زبان هستند و 33% هم سیاه پوست بودند (اکثرا نگهبان و راننده تاکسی ). شهر کاملا سرسیز، مرطوب و گرم بود- یه چیزی شبیه به جزیره کیش.
از ساختمون های قدیمی و زیبا خبری نبود و تا دلتون بخواد کلیسا داشتند که اصلاً قشنگ نبودند. اکثر مردم مذهبی بودند و طرفدار بوش. تعداد انگشت شمار موزه و یک باغ وحش تنها جاهای دیدنی در شهر بودند.
بهترین و قشنگ ترین جای دیدنی ناسا بود.
ناسا در فاصله 40 دقیقه از مرکز شهر (البته هنوز درون شهر) است. آنجاعلاوه بر قسمت نمایشی اجازه دارید به قسمت اصلی نیز وارد شوید یعنی به مرکز کنترل سفینه ها و شاتل ها همچنین به محل تمرین فضا نورد ها با لباس های واقعی.
125117_L
در جنوب هوستن یک ساحل هم وجود دارد به اسم گلوستن که اصلاً توریستی نیست فقط ساحلی است با چند تا هتل و رستوران- رومینا و رایان اونجا کلی آب بازی و گل بازی کردند. البته نه با این تمساح! این تو برکه تو جنگل بود و فرانک ازش عکس گرفت.

هوستن شهر نا امنی است شما نه تنها میتوانید اسلحه حمل کنید بلکه میتوانید آن را زیر لباس خود پنهان هم بکنید (همه جای امریکا داشتن اسلحه آزاد است ولی حمل پنهان آن فقط بعضی جا ها آزاد می باشد) وقتی وارد اماکن عمومی میشوید نگهبان میگوید اسلحه ات را بده.

یکی از بزرگترین مراکز پزشکی دنیا در هوستن است. هتلی که ما در آن بودیم در مدیکال سنتر بود.

این قسمت از شهر تقریباً امن و امان بود. پزشکان بسیری از ایران در آنجا درس میخوانند یا درس میدهند یا طبابت می کنند. حدود 45000 نفر ایرانی هم در هوستن هستند که %60 آنها در کار نفت هستند. هزینه زندگی در هوستن نسبت به دیگر شهر های امریکا کم است مثلا قیمت خانه در هوستن کمتر از نصف آن در کالگری است. جلوی اکثر رستوران ها خارج از مدیکال سنتر پلیس می ایستد و برای ورود کارت شناسای چک می کند و زیر 20 سال را پس از ساعت 9 شب راه نمیدهند در واقع برای خانواده با بچه پیدا کردن رستوران ساده نیست .

مالیات خرید  25 .8 درصد است یعنی برای هر جنسی که می خرید باید  25 .8 درصد هم علاوه بر قیمت روی اتیکت بپردازید. (این نرخ در کالگری ۶ و در تورنتو ۱۵ درصد است و شامل مواد اولیه خوراکی مثل گوشت و نان و میوه نمی شود.)

              وفا ادیب

کانون گردشگران جوان ایران

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !