خانه / برنامه سفرهای سال 98 / برنامه 9815: 12 تا 13 دی 98 – کاشان، ابوزیدآباد، نوش آباد
برنامه 9815: 12 تا 13 دی 98 – کاشان، ابوزیدآباد، نوش آباد

برنامه 9815: 12 تا 13 دی 98 – کاشان، ابوزیدآباد، نوش آباد

مسئول برنامه: سید محمدرضا آیت اله زاده
رفت: پنج شنبه 12 دی ساعت 5 صبح از پارک نوشین واقع در فلکه دوم آریاشهر
بازگشت: جمعه 13 دی حدود ساعت 11 شب به تهران ، پارک نوشین
وسیله سفر: میدل باس یا مینی بوس (بستگی به تعداد شرکت کنندگان دارد)
تعداد همسفران: ۲۵
اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام کنند و از اعضای فعال کانون باشند، ثبت نام افراد جدید (اولین سفر با کانون) مشروط تلقی شده و چنانچه پس از پایان مهلت ثبت نام ظرفیت موجود باشد، به لیست اضافه می شوند.
هدف سفر: آشنایی با طبیعت و تاریخ شهر نیاسر، دیدار از میراث جهانی باغ فین کاشان، خانه های قدیمی و بازار کاشان، شهر زیرزمینی اویی ( نوش آباد)، طبیعت بی نظیر ابوزیدآباد، کویر سیازگه
درجه بندی سفر: این برنامه جزء سفرهای شهرگردی و طبیعت گردی همراه با پیاده روی سبک محسوب می شود.
*** لطفاً از توانایی جسمانی خود حتماً آگاه باشید و با آمادگی کافی در برنامه حضور پیدا کنید ***
اقامت: یک شب در اقامتگاه بوم گردی در ابوزیرآباد
خلاصه سفر:
پنج شنبه صبح از تهران به سمت کاشان حرکت می کنیم و صبحانه را بین راه صرف می کنیم. سپس به نیاسر می رویم تا از آبشار زیبای آن که 300 پله دارد بازدید کنیم و همچنین از چهارطاقی (آتشکده ساسانی ) نیز دیدن کنیم. پس از آن ناهار را در رستوران پنج دری نیاسر صرف کرده و بلافاصله به فین و میراث جهانی باغ فین ( یکی از 9 باغ ثبت شده ایرانی در فهرست جهانی یونسکو) می رویم و ماجراهای تاریخی اتفاق افتاده در آن را با هم مرور می کنیم. سپس به شهر کاشان و به بازدید از خانه طباطبایی ها و بروجردی ها و حمام سلطان احمد که همگی به فاصله کمی از هم قرار دارند، می رویم و در انتهای روز و در صورت داشتن زمان کافی گذرمان به سمت بازار کاشان می افتد تا با معماری و هنر و اجتماع مردمان کاشان آشنا بشیم. بعد از اتمام برنامه های روز اول به اقامتگاهمان در ابوزیدآباد می رویم و پس از استراحت و صرف شام و در صورت امکان شب نشینی در کویر و رصد ستاره ها را پشت سر می گذاریم. روز دوم پس از صبحانه  و بازدید از کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد به سمت کویر سیازگه در 6 کیلومتری ابوزیرآباد می رویم تا غرق در رمل های شنی و لذت دیدن تاغ و گَزهای کویر بشویم. برای ناهار به اقامتگاه برگشته و بعد از ظهر پس از خداحافظی با میزبانمان به سمت شهر زیرزمینی اویی ( نوش آباد) که با فاصله 40 کیلومتری از اقامتگاه واقع شده می رویم و پس از آن به سمت تهران بر می گردیم.

( با توجه به شرایط سفر و اتفاق های پیش بینی نشده امکان حذف یا اضافه شدن برنامه ها وجود دارد)
وسایل مورد نیاز:
یک دست لباس گرم مناسب فصلی ( به سرد شدن هوا در شب های کویر توجه کنید) ، کفش ساقدار مناسب طبیعت گردی (Trekking)، عینک آفتایی،کلاه آفتابگیر، کرم ضد آفتاب، بطری آب به میزان مورد نیاز (حتی الامکان غیر پلاستیکی باشد)، لیوان، زیرانداز، صندل یا دمپایی، باتوم، هدلایت یا چراغ قوه، کیسه زباله بزرگ، کارت ملی، پول نقد و سایر وسایل شخصی مورد نیاز.
وعده های غذایی: نیاز به همراه آوردن وعده ای نیست و دو صبحانه، یک نهار، یک شام با گروه می باشد.
پیش بینی حدودی وضعیت آب و هوایی: حداقل 3 حداکثر 16 درجه سانتیگراد، آفتایی، زمان نزدیک شدن به سفر، دقیق تر اعلام خواهد شد.
تخمین هزینه سفر: بین 250.000 تا 300.000 هزار تومان (امکان تغییر در هزینه نهایی وجود دارد)
شرایط ثبت نام:  مبلغ 100.000 تومان هزار تومان به شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۱۴۳۳۶۴۱۴۰۱ بانک کشاورزی به نام عطیه امینی واریز کنید و پس از آن مشخصات خود را (نام و نام خانوادگی، کد ملی) همراه با ارسال فیش واریزی از طریق واتسآپ و یا پیامک به ایشان اطلاع دهید (۰۹۳۶۷۲۳۷۷۹۰)
مهلت ثبت نام: تا پایان روز جمعه 6 دی
شرایط کنسلی: ثبت نام منوط به واریز پیش پرداخت می باشد و در صورت کنسلی، طبق مقررات سفرهای کانون گردشگران جوان ایران، هزینه کنسلی کسر و لحاظ خواهد شد. همکاری شما در ثبت نام به موقع، تیم برگزاری را در برنامه ریزی دقیق سفر یاری خواهد کرد.
– از آن جاییکه در این سفر با جامعه محلی در ارتباط هستیم ، زیبنده است با احترام به کلیه اعتقادات و سنن با رعایت پوشش مناسب و آداب و رفتار در خورِ یک گروهِ فرهنگی, مروج سفر مسوولانه باشیم. همچنین رعایت کلیه قوانین کانون گردشگران جوان ایران از سوی مسافر در حین اجرای سفر الزامی می باشد.
– برای شرکت و ثبت نام در برنامه مطالعه قوانین سفر کانون گردشگران جوان ایران (اینجا کلیک کنید) و آگاهی کامل از آن ضروری است.
– لطفا چنانچه اولین سفر را با کانون تجربه می کنید و یا تاکنون در سایت ثبت نام نکردید، اینجا ثبت نام کنید.
توجه: طرح کتاب در کوله در این سفر انجام خواهد شد، در ضمن هر کدام از شما اگر طرح یا ایده ای برای پربار شدن سفر و منتفع شدن جامعه میزبان از حضور ما دارد به مسئول برنامه اعلام کند.
***هر سئوالی در ارتباط با سفر داشتید با محمدرضا آیت اله زاده به شماره ۰۹۱۲۲۹۵۵۱۸۷ تماس بگیرید***

سفر باعث می شود تا دریابی چقدر در جهان ناچیز هستی و چه جای کوچکی را در جهان اشغال کرده ای. گوستاو فلوبر

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !