خانه / برنامه سفرهای سال 98 / برنامه 9814: 22 آذر 98- از گنبد نمکی تا قیز قلعه سیِ قم
برنامه 9814: 22 آذر 98- از گنبد نمکی تا قیز قلعه سیِ قم

برنامه 9814: 22 آذر 98- از گنبد نمکی تا قیز قلعه سیِ قم

مسئول برنامه: محمدرضا آیت اله زاده
رفت: ساعت 5:45 صبح جمعه 22 آذر از پارک نوشین (فلکه دوم آریاشهر)
بازگشت: ساعت 11 شب جمعه به پارک نوشین
وسیله سفر: میدل باس یا مینی بوس (بستگی به تعداد شرکت کنندگان دارد)
تعداد همسفران: 25
اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام کنند و از اعضای فعال کانون باشند، ثبت نام افراد جدید (اولین سفر با کانون) مشروط تلقی شده و چنانچه پس از پایان مهلت ثبت نام ظرفیت موجود باشد، به لیست اضافه می شوند.
هدف سفر: ترویج سفرهای یکروزه نزدیک تهران، آشنایی با طبیعت و تاریخ کمتر دیده و شنیده شده شهرستان قم
درجه بندی سفر: این برنامه جزء سفرهای طبیعت گردی همراه با پیاده روی سبک و شهرگردی محسوب می شود.
***  لطفاً از توانایی جسمانی خود حتماً آگاه باشید و با آمادگی کافی در برنامه حضور پیدا کنید  ***
خلاصه سفر:
صبح ساعت 5:45 از پارک نوشین حرکت می کنیم.صبحانه را در بین راه صرف می کنیم و ساعت 9 با رسیدن به میدان 72 تن قم و اضافه شدن راهنمای محلی و باستان شناس ( تیم خوبگرد) به سمت گنبد نمکی در جاده جعفریه می رویم ( حدود 45 دقیقه زمان رسیدن) و محو تماشای زیبایی گنبد و دریاچه آن که حالت قرینه دارد، می شویم و از سکوت منطقه لذت می بریم. بعد از آن و ساعت 11:30 از قلعه سنگی کوه نمک (کاروانسرای سلجوقی)  که به فاصله کمی از گنبد نمکی قرار دارد، دیدن می کنیم و ساعت 12:30 به ورودی شهر قم رفته و نهار را در رستوران صرف می کنیم. سپس به سمت محوطه باستانی قلی درویش در جاده قدیم قم کاشان و حوالی جمکران که قدمت 7000 ساله از عصر آهن دارد می رویم و ساعت 3 به سمت قیز قلعه سی روستای جمکران که بر فراز کوهی به ارتفاع 350 متر و نردیک کوه دوبرادران واقع شده و قدمت آن به دوران ساسانی بر می گردد، می رویم و با معبد و نیایشگاه آئین مهرپرستی (آناهیتا) در ارتفاعات کوه آشنا می شویم. در اینجا یک کوهنوردی و پیاده روی سبک داریم (رفت و برگشت حدود یک ساعت) . ساعت 6 از کارگاه زرین فام سفال استاد میرقیصری (برترین کارگاه سفال و سرامیک با شهرت جهانی) دیدن می کنیم و در صورت امکان مراحل تولید سفال رو به صورت زنده خواهیم دید و در انتها و پس از خداحافظی با راهنمای محلی مان و تیم خوبگرد به خانه تاریخی طباطبایی برای صرف عصرانه و چای می رویم و بعد از آن حوالی ساعت 8 برمی گردیم تا حدود ساعت 10:30 تا 11 شب به تهران برسیم.
نکته: بیشتر قسمت های مورد بازدید سفر در خارج از شهر و قسمت کمی در داخل شهر می باشد.
وسایل مورد نیاز:
یک دست لباس گرم مناسب فصلی، کفش مناسب طبیعت گردی ساق دار (Trekking)، باتوم، عینک آفتابی،کلاه آفتابگیر، کلاه زمستانی، کرم ضد آفتاب، بطری آب به میزان مورد نیاز (حتی الامکان غیر پلاستیکی باشد)، لیوان، زیرانداز، کارت ملی، پول نقد و سایر وسایل شخصی مورد نیاز.
پیش بینی حدودی وضعیت آب و هوایی: نیمه ابری با بارش پراکنده حداکثر 10 و حداقل 2 درجه سانتیگراد، زمان نزدیک شدن به سفر، دقیق تر اعلام خواهد شد.
تخمین هزینه سفر: بین 75.000 تا 95.000 تومان ( امکان تغییر در هزینه نهایی وجود دارد)
شرایط ثبت نام: مبلغ 50.000 هزار تومان به شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۱۴۳۳۶۴۱۴۰۱ بانک کشاورزی به نام عطیه امینی واریز کنید و پس از آن مشخصات خود را (نام و نام خانوادگی، کد ملی) همراه با ارسال فیش واریزی از طریق واتسآپ و یا پیامک به ایشان اطلاع دهید (۰۹۳۶۷۲۳۷۷۹۰)
مهلت ثبت نام: تا پایان روز دوشنبه 18 آذر
شرایط کنسلی: ثبت نام منوط به واریز پیش پرداخت می باشد و در صورت کنسلی، طبق مقررات سفرهای کانون گردشگران جوان ایران، هزینه کنسلی کسر و لحاظ خواهد شد. همکاری شما در ثبت نام به موقع، تیم برگزاری را در برنامه ریزی دقیق سفر یاری خواهد کرد.
– از آن جاییکه در این سفر با جامعه محلی در ارتباط هستیم ، زیبنده است با احترام به کلیه اعتقادات و سنن با رعایت پوشش مناسب و آداب و رفتار در خورِ یک گروهِ فرهنگی, مروج سفر مسوولانه باشیم. همچنین رعایت کلیه قوانین کانون گردشگران جوان ایران از سوی مسافر در حین اجرای سفر الزامی می باشد.
– برای شرکت و ثبت نام در برنامه مطالعه قوانین سفر کانون گردشگران جوان ایران (اینجا کلیک کنید) و آگاهی کامل از آن ضروری است.
– لطفا چنانچه اولین سفر را با کانون تجربه می کنید و یا تاکنون در سایت ثبت نام نکردید، اینجا ثبت نام کنید.
*هر سئوالی در ارتباط با سفر داشتید با محمدرضا آیت اله زاده به شماره 09122955187 تماس بگیرید*

فکر رسیدن به تو . فکر رسیدن به من
از تو به خود رسیده ام . این که سفر نمی شود ( شهریار قنبری)

استاد میرقیصری هنرمند نمونه قم
خانه طباطبایی

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !