خانه / برنامه سفرهای سال 98 / برنامه 9812: 14 تا 17 آبان 98-آق قمیش (پارک ملی گلستان) تا جهان نما
برنامه 9812: 14 تا 17 آبان 98-آق قمیش (پارک ملی گلستان) تا جهان نما

برنامه 9812: 14 تا 17 آبان 98-آق قمیش (پارک ملی گلستان) تا جهان نما

مسئول برنامه: سید محمدرضا آیت اله زاده
رفت: شب سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۱ از ترمینال شرق
بازگشت: حدود ساعت ۲ شب جمعه ۱۷ آبان ۹۸ به تهران میدان آرژانتین
وسیله سفر: اتوبوس VIP دربستی برای رفت و برگشت و میدل باس دربستی و مینی بوس در طی سفر
تعداد همسفران: ۲۵
اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام کنند و از اعضای فعال کانون باشند، ثبت نام افراد جدید (اولین سفر با کانون) مشروط تلقی شده و چنانچه پس از پایان مهلت ثبت نام ظرفیت موجود باشد، به لیست اضافه می شوند.
هدف سفر: طبیعت گردی پاییزی در جنگل گلستان و بازدید از حیات وحش و پوشش گیاهی متفاوت منطقه، بازدید منطقه حفاظت شده جهان نما، آشنایی با آرتق (شکارچی که به سبب دوستی و آشنایی با امیرحسین عزیز تبدیل به حافظ حیات وحش و طبیعت گردید)
درجه بندی سفر: این برنامه جزء سفرهای طبیعت گردی همراه با جنگل نوردی و پیاده روی نیمه سنگین محسوب می شود. ( پیاده روی های ۲ تا ۳ ساعته در روز)
***  لطفاً از توانایی جسمانی خود حتماً آگاه باشید و با آمادگی کافی در برنامه حضور پیدا کنید  ***
اقامت: اقامتگاه بوم گردی آرتق در آق قمیش، کلبه مش صفر در جهان نما
خلاصه سفر:
سه شنبه شب از تهران به سمت آزادشهر حرکت می کنیم و صبح چهارشنبه به همراه میدل باس و راهنمای محلی به آبشار لُوه در آق قمیش می رویم و در صورت مساعد بودن هوا صبحانه را در آنجا می خوریم. پس از صرف صبحانه و بازدید از موزه حیات وحش، پیاده روی در پارک ملی گلستان را شروع می کنیم و عصر به اقامتگاه آرتُق در آق قمیش می رویم تا یک برنامه فرهنگیِ دورهمی را پشت سر بگذاریم. پنج شنبه صبح بعد از صرف صبحانه در اقامتگاه به سمت گرگان حرکت می کنیم و برای نهار به رستوران اکبر جوجه گرگان می رویم و پس از آن به سمت تیغه شمالی منطقه حفاظت شده جهان نما و روستای شموشک حرکت کرده و از آنجا تا تخت میرزا با دو دستگاه مینی بوس مسافت ۴۵ دقیقه ای جاده خاکی را طی می کنیم و سپس پیاده روی حدوداً ۲ تا ۳ ساعته رو شروع می کنیم. پس از زیاد کردن ارتفاع به میزان 512 متر (نقشه مسیر در انتهای اعلامیه آورده شده) به کلبه با صفای مش صفر برسیم (کوله ها با قاطر حمل می شود) تا غروب بینظیر خورشید رو در دل جنگل ببینیم و شب را در آنجا اقامت داشته باشیم. صبح جمعه بعد از صرف صبحانه به سمت تیغه جهان نما که منظره ای از دریا و جنگل و ابر را پیش رویمان باز می کند پیاده روی می کنیم و برای نهار به کلبه مش صفر بازگشته تا در پی آن با پیاده روی به تخت میرزا و شموشک، محل قرار با میدل باس برسیم و عصر جمعه به سوی کردکُوی و از آنجا با یکدستگاه اتوبوس به تهران راهی شویم و به همراه خاطرات رنگین پاییزی برگردیم.

( با توجه به شرایط سفر و اتفاق های پیش بینی نشده امکان حذف یا اضافه شدن برنامه ها وجود دارد)

وسایل مورد نیاز:
یک دست لباس گرم مناسب فصلی، یک دست لباس همرنگ طبیعت (استتار)، کفش مناسب طبیعت گردی (Trekking)، باتوم، پانچو ( برای احتیاط و مواجه شدن با باران احتمالی)، گِتر (برای احتیاط)، دوربین شکاری، عینک آفتابی،کلاه آفتابگیر، کرم ضد آفتاب، بطری آب به میزان مورد نیاز (حتی الامکان غیر پلاستیکی باشد)، لیوان، بشقاب، قاشق ( لطفاً به عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف در سفرهای کانون توجه بفرمایید)، کپسول، سرشعله، زیرانداز، کیسه خواب،بالشت پشت گردنی و چشم بند( در صورت نیاز و برای خواب در اتوبوس) صندل یا دمپایی، هدلایت یا چراغ قوه، کارت ملی، پول نقد و سایر وسایل شخصی مورد نیاز.
خیلی خیلی مهم : به منظور کمتر آسیب رساندن به منطقه و حیات وحش و رعایت مسائل اکوتوریسمی و با توجه به نیاز مبرم به همکاری کلیه همسفران برای بازدید از حیات وحش، داشتن لباس همرنگ طبیعت ( کرم ، سبز ، قهوه ای ، خاکی ) و همراه نداشتن رنگ های متضاد (‌آبی ، قرمز ، زرد، سیاه ، سفید ، شبرنگ و جیغ) در صورت عدم همراه داشتن لباس مناسب از همراهی در حیات وحش جلوگیری خواهد شد.
وعده غذایی: یک وعده صبحانه و یک وعده نهار برای روز چهارشنبه به همراه داشته باشید.
پیش بینی حدودی وضعیت آب و هوایی: حداقل ۱۰ حداکثر ۲۵ درجه سانتیگراد، نیمه ابری. زمان نزدیک شدن به سفر، دقیق تر اعلام خواهد شد.
تخمین هزینه سفر: بین ۳۰۰.۰۰۰ تا ۳۵۰.۰۰۰ تومان ( امکان تغییر در هزینه نهایی وجود دارد)
شرایط ثبت نام: مبلغ ۱۵۰.۰۰۰ هزار تومان به شماره کارت ۵۰۲۲۲۹۱۰۷۵۶۵۴۱۳۵ بانک پاسارگاد به نام الهام اصل آبادی واریز کنید و پس از آن مشخصات خود را (نام و نام خانوادگی، کد ملی) همراه با ارسال فیش واریزی از طریق تلگرام یا واتسآپ به ایشان اطلاع دهید (۰۹۱۰۹۲۵۲۰۲۵)
مهلت ثبت نام: تا پایان روز چهارشنبه ۸ آبان
شرایط کنسلی: ثبت نام منوط به واریز پیش پرداخت می باشد و در صورت کنسلی، طبق مقررات سفرهای کانون گردشگران جوان ایران، هزینه کنسلی کسر و لحاظ خواهد شد. همکاری شما در ثبت نام به موقع، تیم برگزاری را در برنامه ریزی دقیق سفر یاری خواهد کرد.
از آن جاییکه در این سفر با جامعه محلی در ارتباط هستیم ، زیبنده است با احترام به کلیه اعتقادات و سنن با رعایت پوشش مناسب و آداب و رفتار در خورِ یک گروهِ فرهنگی, مروج سفر مسوولانه باشیم. همچنین رعایت کلیه قوانین کانون گردشگران جوان ایران از سوی مسافر در حین اجرای سفر الزامی می باشد.
برای شرکت و ثبت نام در برنامه مطالعه قوانین سفر کانون گردشگران جوان ایران (اینجا کلیک کنید) و آگاهی کامل از آن ضروری است.
لطفا چنانچه اولین سفر را با کانون تجربه می کنید و یا تاکنون در سایت ثبت نام نکردید، اینجا ثبت نام کنید.
*هر سئوالی در ارتباط با سفر داشتید با محمدرضا آیت اله زاده با شماره ۰۹۱۲۲۹۵۵۱۸۷ تماس بگیرید*

?همه ى کلاسها چهار تا دیوار ندارن ..
سفر، جذابترین کلاس دنیاست که هیچوقت تموم نمیشه…
تا جایی که میتونی سفر کن
جاده و طبیعت و آسمون کلی حرف برای گفتن دارن…

عمو آرتُق و همسرشان

 

 

 

کلبه مش صفر

موزه حیات وحش پارک ملی گلستان

مسیر پیاده روی از تخت میرزا تا کلبه مش صفر

 

 

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !