خانه / برنامه سفرهای سال 98 / برنامه 9808: 28 تا31 مرداد 98 – کوهرنگ و روستای سرآقاسید چهارمحال و بختیاری
برنامه 9808: 28 تا31 مرداد 98 – کوهرنگ و روستای سرآقاسید چهارمحال و بختیاری

برنامه 9808: 28 تا31 مرداد 98 – کوهرنگ و روستای سرآقاسید چهارمحال و بختیاری

مسئول برنامه: سید محمدرضا آیت اله زاده
رفت : ساعت 23:15 دوشنبه 28 مرداد 98 از ترمینال بیهقی
بازگشت: ساعت 23 پنجشنبه 31 مرداد 98 از شهرکرد
وسیله سفر: اتوبوس VIP و مینی بوس دربستی
تعداد همسفران: 18 ، به منظور رعایت مسائل اکوتوریسمی و محدودیت نفرات، این سفر با تعداد کمتری برگزار می شود.
اولویت با دوستانی است که زودتر ثبت نام کنند و از اعضای فعال کانون باشند، ثبت نام افراد جدید (اولین سفر) مشروط تلقی شده و چنانچه پس از پایان مهلت ثبت نام ظرفیت موجود باشد، به لیست اضافه می شوند.
هدف سفر: آشنایی با بافت و معماری روستای سرآقاسید، معاشرت با عشایر ایل بختیاری در سیاه چادر و بازدید از طبیعت بی نظیر منطقه کوهرنگ
درجه بندی سفر: این برنامه جزء سفرهای طبیعت گردی سبک همراه با پیاده روی محسوب می شود.
خلاصه سفر:
دوشنبه شب، از طریق اتوبوس وی آی پی ترمینال بیهقی که از قبل رزرو شده به سمت شهرکرد حرکت می کنیم، حدود ساعت 7 صبح سه شنبه به شهرکرد می رسیم و در آنجا مینی بوسی که از قبل هماهنگ شده منتظر ما می باشد . سوار مینی بوس می شویم و پس از حدود یک ساعت در چلگرد برای صرف صبحانه توقف نموده و مسیرمان را به سمت غار یخی چما ادامه می دهیم برای بازدید از این غار رد شدن از رودخانه را تجربه خواهیم نمود. پس از صرف نهار به روستای زیبای سرآقاسید می رسیم.
با راهنمای محلی روستا که از قبل هماهنگ کردیم به دیدن معماری بومی و طبیعت زیبای اطراف روستا همچون چشمه های نمک و … خواهیم رفت و با مردم دوست داشتنی بختیاری روستا تعامل خواهیم داشت. شب سه شنبه را در اقامتگاه روستایی با خوردن شام محلی می گذرانیم.
چهارشنبه صبح پس از خوردن صبحانه ، آبشار روستا رو بازدید کرده و پس از صرف نهار آنجا را ترک می کنیم . در مسیر بازگشت ، پس از حدود یک ساعت و نیم، به کمپ عشایری که در مجاورت آبشار شیخعلیخان می باشد می رسیم و در چادرهای هلال احمری (4نفره) اقامت می کنیم، تا از آسمان زیبا و آب و هوای مطبوع طبیعت کوهرنگ بیشتر بهره مند شویم . صبح پنج شنبه محل کمپ را ترک خواهیم کرد و از آبشار تونل کوهرنگ و چشمه دیمه و در صورت داشتن زمان کافی از روستای دِه چشمه و کتیبه پیرِغار بازدید خواهیم کرد پس از آن به سمت شهرکرد حرکت می می کنیم تا با اتوبوس به سمت تهران برگردیم. ساعت 6 صبح تهران خواهیم بود و برای آدینه زمان کافی برای استراحت و مرور خاطرات سفر خواهیم داشت .
وسایل مورد نیاز:
یک دست لباس گرم مناسب فصلی، کفش مناسب طبیعت گردی (Trekking) عینک آفتابی،کلاه آفتابگیر، کرم ضد آفتاب، بطری آب به میزان مورد نیاز (حتی الامکان غیر پلاستیکی باشد)، لیوان، بشقاب، قاشق ( لطفاً به عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف در سفرهای کانون توجه بفرمایید)، کپسول، سرشعله، زیرانداز، کفش مناسب پیاده روی در رودخانه که ضدآب باشه یا صندل یا دمپایی که پشت بند داشته باشه و در آب رها نشه، هدلایت، حوله، کیسه خواب،  کارت ملی، پول نقد و سایر وسایل شخصی مورد نیاز.
وعده غذایی : یک وعده نهار برای روز سه شنبه به همراه داشته باشید.
پیش بینی وضعیت آب و هوایی : حداقل 12 حداکثر 32 درجه سانتیگراد

تخمین هزینه سفر: بین 300.000 تا 350.000 تومان ( امکان تغییر در هزینه نهایی وجود دارد)
شرایط ثبت نام: مبلغ 150 هزار تومان به شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۱۴۳۳۶۴۱۴۰۱ بانک کشاورزی به نام عطیه امینی واریز کنید و پس از آن با ارسال فیش واریزی از طریق تلگرام یا واتسآپ به ایشان اطلاع دهید (۰۹۳۶۷۲۳۷۷۹۰)
مهلت ثبت نام : تا پایان روز چهارشنبه 23 مرداد
شرایط کنسلی: ثبت نام منوط به واریز پیش پرداخت می باشد و در صورت کنسلی، طبق مقررات سفرهای کانون گردشگران جوان ایران، هزینه کنسلی کسر و لحاظ خواهد شد. همکاری شما در ثبت نام به موقع، تیم برگزاری را در برنامه ریزی دقیق سفر یاری خواهد کرد.
طرح سفر : در راستای سفرهای مسئولانه کانون و با هماهنگی ساکنین روستای سرآقاسید و با توجه به فصل بازگشایی مدارس تصمیم گرفتیم در تهیه لوازم التحریر و نوشت افزار دانش آموزان روستا مشارکت داشته باشیم.
از آن جاییکه در این سفر با جامعه محلی در ارتباط هستیم ، زیبنده است با احترام به کلیه اعتقادات و سنن با رعایت پوشش مناسب و آداب و رفتار در خورِ یک گروهِ فرهنگی, مروج سفر مسوولانه باشیم. همچنین رعایت کلیه قوانین کانون گردشگران جوان ایران از سوی مسافر در حین اجرای سفر الزامی می باشد.
برای شرکت و ثبت نام در برنامه مطالعه قوانین سفرهای کانون گردشگران جوان ایران و آگاهی کامل از آن ضروری است.
هر سئوالی در ارتباط با سفر داشتید با محمدرضا آیت اله زاده با شماره ۰۹۱۲۲۹۵۵۱۸۷ تماس بگیرید*

 

Share

نظر بدهید

آدرس ایمیلتان منتشر نمیشودگزینه های الزامی ستاره دار شده اند *

*

برو بالا !