کوتاماکو، سرزمین باتاماریبا

کوتاماکو، سرزمین باتاماریبا

چشم انداز کوتاماکو از شمال شرقی توگو تا همسایگی  کشور بنین گسترش یافته است.،خانه های باتاماریبا که  به شکل بُرج-خانه های گِلیِ(تاکینتا) ساخته شده اند، بعنوان سمبل توگو شناخته می شوند. متن کامل »

پارک ملی نفوذناپذیر بوییندی

پارک ملی نفوذناپذیر بوییندی

پارک بوییندی با مساحت ۳۲ هزار هکتار در جنوب غربی اوگاندا، جایی در تلاقی دشت‌ها و جنگل‌های کوهستانی واقع شده. در این پارک که به تنوع زیستی‌اش مشهور است‪. متن کامل »

صومعه ى استودنیکا

صومعه ى استودنیکا

صومعه ى استودنيكا در اواخر قرن ١٢,توسط شاهزاده Stevan Nemanja و مدت كوتاهى بعد از كناره گيرى او از قدرت تاسيس شد متن کامل »

دلتاى سالوم

دلتاى سالوم

اين منطقه باوسعت٥٠٠٠كيلومتر مربع، مابين شاخه هاى سه رودخانه تشكيل شده كه در آن ماهيگيرى و جمع آورى نرمتنان صدفدار ،منجر به ادامه ى بقاى انسانها شده است. متن کامل »

جزیره روبن

جزیره روبن

جزیره روبن در زمان های مختلف و گوناگون بین قرن 17 و 20 به عنوان زندان ، و یا بیمارستان برای گروه های غیرقابل قبول اجتماعی و پایگاه نظامی مورد استفاده قرار گرفت. متن کامل »

مُن سَن میشل و خلیج آن

مُن سَن میشل و خلیج آن

"شگفتی غرب" یا همان دیر بندیکتین به سبک گوتیک، استوار بر بستری صخره‌ای در میان آمد و شد امواج قدرت‌مند و در فاصله‌‌ای میان نورماندی (Normandy) و بریتانی (Brittany) واقع‌شده است. متن کامل »

پرستشگاه خورشید، کُنارَک

پرستشگاه خورشید، کُنارَک

معبد كنارك غرق در پرتوهای نورانی طلوع خورشيد سواحل خليج بنگال (Bengal)، یادبودى از نماينده‌ی خداى خورشيد سوريا (Surya) است كه ٢٤ چرخ آن با طرح‌هاى نمادين مزين گشته و توسط يك گروه ٦ اسبی رهبرى مى‌شود. متن کامل »

غارهای آجانتا

غارهای آجانتا

قدمت نخستین بناهای یادبود بودایی غارهای آجانتا به قرون اول و دوم پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. متن کامل »

برو بالا !